Andreas Umland

Andreas Umland

Analityk w Sztokholmskim Centrum Studiów Wschodnioeuropejskich Szwedzkiego Instytutu Spraw Międzynarodowych oraz profesor nadzwyczajny nauk politycznych na Narodowym Uniwersytecie Kijowsko-Mohylańskim.

Andreas Umland: CertTransl (Lipsk), AM (Stanford), MPhil (Oxford), DipPolSci, DrPhil (FU Berlin), PhD (Cambridge).

Andreas Umland był stypendystą lub wykładał w Hoover Institution w Stanford, na Uniwersytecie Harvarda, w St. Antony’s College w Oxfordzie, na Państwowym Uniwersytecie Uralskim w Jekaterynburgu, na Narodowym Uniwersytecie im. Tarasa Szewczenki w Kijowie, na Katolickim Uniwersytecie Eichstaett-Ingolstadt, w Instytucie Współpracy Euroatlantyckiej w Kijowie, na Uniwersytecie Friedricha Schillera w Jenie, w Ukraińskim Instytucie Przyszłości w Kijowie oraz w Instytucie Stosunków Międzynarodowych w Pradze.

Andreas Umland jest redaktorem naczelnym serii książek Soviet and Post-Soviet Politics and Society oraz Ukrainian Voices. Ponadto jest członkiem zarządu International Association for Comparative Fascist Studies, Boris Nemtsov Centre for the Academic Study of Russia na Uniwersytecie Karola w Pradze, serii książek Explorations of the Far Right, Fascism: Journal of Comparative Fascist Studies, Journal of Soviet and Post-Soviet Politics and Society.

Andreas Umland
Ten serwis korzysta z cookies Polityka prywatności