Cathryn Clüver Ashbrook

Cathryn Clüver Ashbrook

Stypendystka Global Public Policy Institute (GPPi) w Berlinie. Bada wpływ danych i technologii na politykę zagraniczną i miejską.

Wcześniej pełniła funkcję dyrektora i CEO Niemieckiej Rady Stosunków Zagranicznych (DGAP). Przez ponad dziesięć lat pełniła funkcję dyrektora wykonawczego projektu Future of Diplomacy w Harvard Kennedy School w Cambridge, Massachusetts. W ramach tego programu, którego jest współzałożycielką, bada się wyzwania stojące przed negocjacjami i dyplomacją w XXI wieku, w tym wpływ technologii na politykę zagraniczną. W latach 2018-2021 kierowała harwardzkim programem badawczym dotyczącym Europy i stosunków transatlantyckich. Wcześniej zasiadała w zarządzie European Policy Centre (EPC) w Brukseli i pracowała w Roland Berger Strategy Consultants we Francji i w Chinach. Karierę zawodową rozpoczęła jako dziennikarka telewizyjna w CNN International w Atlancie i Londynie.

Udziela komentarzy w języku angielskim, niemieckim i francuskim na temat stosunków transatlantyckich, polityki zagranicznej i bezpieczeństwa UE, USA i Niemiec, polityki technologicznej i dyplomacji cyfrowej. Jej publikacje dotyczyły analizy negocjacji, polityki technologicznej, zapobiegania konfliktom i miejskiej polityki publicznej. Jest redaktorem naczelnym czasopisma naukowego „Diplomacy and Foreign Policy” (Brill). Współpracuje z czołowymi czasopisami, takimi jak „Financial Times”, „New York Times” i „Washington Post”, a także z wiodącymi niemieckimi i światowymi mediami w zakresie stosunków transatlantyckich – zwłaszcza polityki handlowej i bezpieczeństwa – oraz niemieckiej polityki zagranicznej i cyfrowej. Doradza również ministerstwom spraw zagranicznych w Europie oraz Ameryce Północnej i Południowej w zakresie ich strategii cyfrowych. Jest beneficjentką stypendiów Trumana (2011) i Eisenhowera (2017).

Ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie w zakresie stosunków międzynarodowych i kultury francuskiej na Uniwersytecie Browna (1999), uzyskała tytuł magistra w zakresie studiów europejskich w London School of Economics (2002) oraz tytuł magistra w zakresie administracji publicznej (2010) w Harvard Kennedy School, gdzie była Hauser Fellow in Non-Profit Management.

 

Źródło zdjęcia: Facebook

 

Cathryn Clüver Ashbrook
Ten serwis korzysta z cookies Polityka prywatności