Marieluise Beck

Marieluise Beck

Polityczka zajmująca się sprawami zagranicznymi w rejonie Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej, szanowana przez całe spektrum niemieckiej sceny politycznej. Ceniona jako zwolenniczka polityki zagranicznej i bezpieczeństwa zorientowanej na prawa człowieka. Utrzymuje szerokie kontakty polityczne i towarzyskie w Rosji, Ukrainie i w Europie Południowo-Wschodniej.

Oprócz działalności politycznej, wielokrotnie angażowała się w akcje humanitarne. Została odznaczona Orderem Zasługi ze Wstęgą Republiki Federalnej Niemiec. W 2016 roku otrzymała nagrodę Ramer Award for Courage in Defense of Democracy przyznawaną przez American Jewish Committee (AJC).

Była rzeczniczką pierwszej grupy parlamentarnej Zielonych w 1983 roku, posłanką do parlamentu w latach 1983–2017, a od 2005 roku członkinią Komisji Spraw Zagranicznych. W rządzie Zielonych i SPD odpowiadała za migrację i była parlamentarnym sekretarzem stanu w Ministerstwie Pracy. Ponadto była członkinią Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Tam dołączyła do Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ALDE). Jest członkinią zarządu Petersburger Dialog. Podczas konfliktu serbsko-bośniackiego założyła organizację Brücke der Hoffnung (Most Nadziei), która do tej pory przekazała ponad 10 mln euro na projekty humanitarne.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia

Marieluise Beck
Ten serwis korzysta z cookies Polityka prywatności