Marieluise Beck

Marieluise Beck

Polityk zajmujący się sprawami zagranicznymi, koncentrujący się na Europie Wschodniej i Południowo-Wschodniej, jest szanowany we wszystkich partiach. Jest ceniona jako zwolenniczka polityki zagranicznej i bezpieczeństwa zorientowanej na prawa człowieka. Ma szerokie kontakty polityczne i towarzyskie w Rosji, na Ukrainie i w Europie Południowo-Wschodniej.

Oprócz działalności politycznej, wielokrotnie angażowała się w akcje humanitarne. Została odznaczona Orderem Zasługi ze Wstęgą Republiki Federalnej Niemiec. W 2016 r. otrzymała nagrodę Ramer Award for Courage in Defense of Democracy przyznawaną przez American Jewish Committee (AJC).

Była rzeczniczką pierwszej grupy parlamentarnej Zielonych w 1983 r., posłanką do parlamentu w latach 1983-2017, a od 2005 r. członkinią Komisji Spraw Zagranicznych. W rządzie Zielonych i Czerwonych odpowiadała za migrację i była parlamentarnym sekretarzem stanu w Ministerstwie Pracy. Ponadto była członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Tam dołączyła do Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ALDE). Jest członkiem zarządu Petersburger Dialog. Podczas konfliktu serbsko-bośniackiego założyła organizację „Brücke der Hoffnung” (Most Nadziei), która do tej pory przekazała ponad 10 mln euro na projekty humanitarne.

Źródło zdjęcia: Wikipedia

Marieluise Beck
Ten serwis korzysta z cookies Polityka prywatności