Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski

Polski polityk, samorządowiec, analityk i wykładowca akademicki. Od 2018 Prezydent m. st. Warszawy, kandydat na urząd prezydenta RP z ramienia Koalicji Obywatelskiej w wyborach w 2020.

W 2004 roku obronił doktorat na Uniwersytecie Warszawskim w Instytucie Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Wykładowca akademicki w Collegium Civitas w Warszawie (od 2000 roku), wykładał też w Krajowej Szkole Administracji Publicznej (1998‒2009). Przez wiele lat analityk w Centrum Europejskim ‒ Natolin.

W latach 2004‒2009 doradca przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego, 2009‒2013 poseł do Parlamentu Europejskiego oraz członek Komisji Konstytucyjnej. Poseł na Sejm RP VIII kadencji i Wiceprzewodniczący Komisji ds. UE, Wiceprzewodniczący EPP, analityk i wykładowca akademicki.

W rządzie Donalda Tuska Minister Administracji i Cyfryzacji (2013‒2014) ‒ zajmował się sprawami cyfryzacji, a wśród nich: ochroną danych osobowych w sieci, cyberbezpieczeństwem i dostępnością treści w Internecie dla niepełnosprawnych. W rządzie Ewy Kopacz wiceminister spraw zagranicznych ds. Unii Europejskiej oraz pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Rady Europejskiej.

Rafał Trzaskowski
Ten serwis korzysta z cookies Polityka prywatności