Ursula Weidenfeld

Ursula Weidenfeld

Niemiecka dziennikarka ekonomiczna. W latach 1992-1994 Ursula Weidenfeld była berlińską korespondentką „Wirtschaftswoche”, a następnie została zastępcą kierownika działu. W 1999 r. dołączyła do zespołu założycielskiego Financial Times Deutschland w Hamburgu, gdzie kierowała działem korporacyjnym. W październiku 2001 r. powróciła do Berlina jako szefowa działu ekonomicznego dziennika „Tagesspiegel”. Później została zastępcą redaktora naczelnego. Od maja 2008 r. do stycznia 2009 r. była redaktorem naczelnym magazynu G+J „Impulse”.

Oprócz pracy dziennikarskiej Weidenfeld pracuje jako niezależna prezenterka i komentatorka dla różnych stacji telewizyjnych i radiowych. Pisała regularne felietony w Handelsblatt, które ukazały się również w formie książkowej. Od 2017 r. jest autorką rubryki „wirtschaftwise” w t-online. W 2007 r. otrzymała nagrodę Ludwiga Erharda w dziedzinie dziennikarstwa biznesowego, a w następnym roku została powołana do jury. W 2012 r. otrzymała nagrodę im. Karla Hermanna Flacha.

W semestrze zimowym 2014/15 oraz w semestrze letnim 2015 Ursula Weidenfeld reprezentowała profesurę dziennikarstwa prasowego na seminarium dziennikarskim na Uniwersytecie Johannesa Gutenberga w Moguncji.

 

Źródło informacji i zdjęcia: Wikipedia

Ursula Weidenfeld
Ten serwis korzysta z cookies Polityka prywatności