Maxim Trudolyubov

Maxim Trudolyubov

Starszy doradca w Kennan Institute w Woodrow Wilson International Center for Scholars i redaktor naczelny portalu Meduza. Autor bloga „The Russia File” w Instytucie Kennana, gdzie nadzoruje także publikacje specjalne. Od jesieni 2013 roku publikuje komentarze w „The New York Times”.

Od 17 lat działa na rzecz prowadzenia świadomej debaty politycznej w Rosji. Pisze cotygodniowy blog dla Instytutu Kennana oraz cotygodniowe felietony w języku rosyjskim na temat zmian społecznych oraz instytucjonalnych w Rosji i krajach byłego Związku Radzieckiego. Prowadził talk show w radiu Echo Moskwy, jest regularnie zapraszany do komentowania w mediach, także poza Rosją. Wcześniej był korespondentem zagranicznym gazety „Vedomosti”, redaktorem i korespondentem gazety „Kapital” oraz tłumaczem w anglojęzycznej gazecie internetowej „The Moscow News”.

Maxim Trudolyubov pracował również jako bibliotekarz w Bibliotece Synodu Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej oraz tłumaczył książki o sztuce i kulturze. W 2007 roku otrzymał nagrodę Funduszu Paula Klebnikowa za odważne dziennikarstwo rosyjskie, w 2009 roku był stypendystą Yale World Fellow, a w latach 2010–2011 Nieman Fellow na Uniwersytecie Harvarda. Jego ostatnie książki to: „Me and My Country: A Common Cause” [2011], „People Behind the Fence: Private Space, Power and Property in Russia” [w języku rosyjskim, 2015], współautor „Roots of Russia’s War in Ukraine” [2015].

 

Źródło informacji i zdjęć: www.wilsoncenter.org

Maxim Trudolyubov
Ten serwis korzysta z cookies Polityka prywatności